Gebelikte nezle ve grip tedavisi için 7 yol

 

 

Kötü bir soğuk algınlığıyla yüzleşmek asla harika olmaz, ancak hamilelik sırasında daha kötü hissedebilirsiniz çünkü alabileceğiniz çok fazla ilaç yoktur.

İşte size yardımcı olacak bazı güvenli seçenekler ve alternatif çözümler – ancak size en uygun tedaviyi bulmak için her zaman doktorunuza veya eczacınıza danışmanız gerektiğini unutmayın.

1. Ağrı kesici
Ağrı veya ateş için, NHS tarafından hamilelikte güvenli olduğu düşünülen tek ağrı kesici parasetamoldür. Ancak, mümkün olan en kısa süre için önerilen en küçük dozu almanız önerilir. Kendinizi gerçekten iyi hissetmiyorsanız, lütfen hamileyken ağrı kesici almadan önce doktorunuzla konuşun.

2. Buhar soluma
Doldurucu bir burun için birkaç damla okaliptüs yağı içeren bir buhar solumasını deneyin; bu, burun pasajlarını nemlendirmeye ve temizlemeye yardımcı olur.

3. Tuzlu burun spreyi
Hala tıkanık hissediyorsanız başka bir seçenek tuzlu su spreyi. “Tuzlu sudan yapılmış, yumuşak ve kusursuz bir şekilde güvenli.”

4. Basit öksürük şurupları
Temel gliserinli öksürük ve boğaz ağrısı ilaçları genellikle güvenlidir; ancak eczacınıza danışmanız ve uygun olduklarından emin olmak için etiketi okumanız gerekir. Bu şekerli karışımlar tahrişi yatıştırmak için boğazı kaplayarak çalışır.

5. Sıcak ballı içecekler
Gliserin şurubu kadar etkili olabileceğinden boğazı gevşetmek için sıcak ballı bir içecek önerir. Balı limon, hindistan cevizi yağı veya taze zencefille karıştırmayı deneyin. 

6. Bir nemlendirici
Ayrıca gıdıklayan bir öksürüğünüz varsa bir nemlendirici alabilirsiniz – sadece prize takın ve belirtileri hafifletmek için havaya su buharı ekler. DIY versiyonu için sıcak, buharlı bir duş alın ve banyo kapısını açık bırakın, radyatörün altına bir kase su koyun veya bir ısıtıcının yanına ıslak havlu asın.

7. İyi yiyin ve dinlenin
Soğuk algınlığının üstesinden gelmenin en iyi yolu, dinlenmek, iyi yemek yemek ve bol miktarda sıvı içmek ve bağışıklık sisteminizin en iyi olanı yapmasına izin vermektir.